18 Octombrie 2017, 07:45:39 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți:

Pagina principală   Ajutor Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Problema DWA-125  (Citit de 5362 ori)
Mzxt
"L2 WebSmart" Member

« : 02 Septembrie 2010, 20:20:50 »

am si eu o mare problema cu un adaptor p usb....este vb de dwa-125 pus p un pc cu Win XP sp2 care nu merge.....ma conectez la router (dir-615 Firmware 4.11) si merge un pic si se deconecteaza,cand dau speed test merge download ffff greu pana in 2 mb iar uploadul nici atat dupa care netul se panicheaza si nu mai merge deloc,mentionez ca pe calc care este conectat routerul netul functioneaza in continuare......unde e problema?va rog ajutati-ma ca au inceput sa imi iasa fire de par albe in cap.....
Memorat
Cristi
Administrator
"L3 Router" Member

« Răspunde #1 : 03 Septembrie 2010, 08:48:01 »

Salut
Posibil acoperirea. Folosesti pe laptop sau desktop? Este in aceeasi camera cu routerul? Iti recomand sa folosesti prelungitorul din cutie daca l-ai pus pe un desktop, carcasa metalica poate sa influenteze...

Alta lucru pe care poti sa-l faci este sa schimbi canalul wireless din router.
Memorat
Mzxt
"L2 WebSmart" Member

« Răspunde #2 : 03 Septembrie 2010, 14:25:08 »

ok deci il folosesc pe un pc mai mare routerul este in camera alaturata,da folosesc prelungitorul semnalul spune ca este excelent 135mbs am dat optiunea (20-40 auto) canalul este pus pe auto,este posibil la routerul dir 615 d3 pe care il folosesc sa nu poata procesorul sa fac dump la cantitatea de informatii primita pt ca reteaua este fff folosita sa zic asa,sa cumpar un dir 655 este mai performant la Procesor memorie?
Memorat
Cristi
Administrator
"L3 Router" Member

« Răspunde #3 : 03 Septembrie 2010, 14:57:18 »

Nu-i cazul de upgrade... e suficient de puternic si 615 pentru 1-2 calculatoare.

Fa un test cu wireless-ul si in aceeasi camera, dar deja nu cred ca problema e de la ele, daca zici ca semnalul e excelent.
Cate retele mai vezi? Fa o scanare cu un utilitar (netstumbler.com ar fi un exemplu) si pune routerul pe un canal cat mai liber, poate sunt ceva interferente...
Vezi sa ai cele mai noi drivere la DWA si firmware-ul 4.11 pe router.
Memorat
Mzxt
"L2 WebSmart" Member

« Răspunde #4 : 04 Septembrie 2010, 10:34:52 »

am 4.11 pe router la dwa am 1.20 cred driveru pt win,am net decat pe 2 pcuri atat:)
PS:se poate upgrada si firmwareul la DWA125?daca da cum se procedeaza?
Memorat
Cristi
Administrator
"L3 Router" Member

« Răspunde #5 : 06 Septembrie 2010, 09:34:36 »

Update-ul de firmware pentru placi si usb-uri se face mai greu, in sensul ca exista cate o procedura speciala pentru fiecare in parte care se da de catre fabrica in caz de problema majora care implica loturi mari. Pt acesta nu exista nimic curent.

Altfel nu gasesti pe net.
Memorat
Mzxt
"L2 WebSmart" Member

« Răspunde #6 : 11 Septembrie 2010, 00:07:54 »

de cateva zile ma confrunt cu o alta problema de ex vreau sa trim 145 de mb p skype dar viteza mea de upload nu depaseste 145kbps..............merge extrem de greu uploadul......am incercat toate setarile posibile dar tot asa face......ce pot sa fac sa nu mai am o viteza asa de mica p upload,dak scot routerul si bag direct cablu de net in pc merge in cateva secunde sa trim......pls HELP....
Memorat
Cristi
Administrator
"L3 Router" Member

« Răspunde #7 : 12 Septembrie 2010, 21:37:27 »

Upload pe wireless sau prin cablu PC-router?
Memorat
Mzxt
"L2 WebSmart" Member

« Răspunde #8 : 17 Septembrie 2010, 14:33:21 »

upload prin cablu adik cablu care iese din router si intra in pc
Memorat
D-Link Forum

Memorat
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!