23 Octombrie 2017, 04:37:29 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți:

Pagina principală   Ajutor Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: DIR-860L probleme  (Citit de 195 ori)
mihaitaa
Junior Member
*

Adresa de email
« : 03 Septembrie 2017, 09:37:31 »

Buna ziua tuturor.
Am achizitionat acum cateva zile routerul D-Link DIR-860L AC 1200, 4 x Gigabit LAN, USB 3.0, facut setari, dat drumul...toate bune. Pe telefonul meu (V20) merg ambele retele, pe alt android merge bine reteaua de 2.4, problema este pe un Lumia 540XL (windows phone) pe care merge foarte prost reteaua, abia se conecteaza si uneori nu o vede deloc. Am incercat diferite setari la reteua 2.4, uneori a mers, alteori nu...mai des nu functioneaza.
Am observat ca inceput sa piarda cate o retea, cand 2.4 cand 5...la configurari imi aparea ca retele functioneaza. De cele mai multe ori viteza este fluctuanta. Am testat cu routerul vechi si merge perfect pe 540 Xl reteaua, deci nu este de la telefon.
Datele de la router: current Firmware Version:    2.03, Current Firmware Date:    2015-04-20 16:35:00, pe hartia de pe ele este B1/2.03
Am un abonamnet rcs de 300 mb si am urmatoarel viteze (telefon langa router):
- 5: U-92 Mbps, D-84 Mbps
- 2.4: U-0.94 Mbps, D-0.84 Mbps (an acel moment)
La ambele retele toate setarile sunt pe auto. Va rog daca a mai avut cineva aceste probleme si ma poate ajuta cu un sfat. Fratele meu are acelasi model de router si merge foarte bine.
As vrea sa stiu daca este o problema de setari, de soft sau este o problema cu routerul, il dau la service sau il inlocuiesc cu alta marca...
Va multumesc anticipat.
Memorat
mihaitaa
Junior Member
*

Adresa de email
« Răspunde #1 : 11 Septembrie 2017, 21:19:59 »

Nu am reusit sa-i dau de cap...
L-am trimis inapoi si voi lua altul nou. Sper sa mearga inlocuitorul lui.
Memorat
D-Link Forum

Memorat
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!