18 Octombrie 2017, 07:41:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți:

Pagina principală   Ajutor Autentificare Creează un cont  
Sondaj
Întrebare: Ati interactionat pana acum cu echipa D-Link Romania pana acum?
Frecvent
Ocazional
Deloc
Am de gand

Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Despre D-Link  (Citit de 9068 ori)
Cristi
Administrator
"L3 Router" Member

« : 15 Mai 2009, 14:49:20 »

D-Link este lider mondial recunoscut în conceperea, dezvoltarea și fabricarea de echipamente de rețea, cu sau fără fir, echipamente de bandă largă, echipamente digitale și echipamente de comunicații - voce și date, pentru rețelele destinate întreprinderilor mici, mijlocii și mari.

Cu o experiență de 23 ani, D-Link este o companie stabilă, de succes, care monitorizează atent cerințele consumatorilor și implementează cele mai recente tehnologii, oferind produse de înaltă calitate, fiabile, la prețuri excelente pe piața rețelelor și comunicațiilor. D-Link are 20 birouri în Europa, iar cartierul general se află în Londra, Marea Britanie.

În anul 2007, D-Link a fost inclusă în lista ‘Info Tech 100’ a publicației BusinessWeek Magazine, o listă cu cele mai bune companii de tehnologia informației din lume. Această distincție este o recunoaștere a progresului considerabil făcut de D-Link în dezvoltarea de soluții pentru sectorul corporativ.

D-Link a fost unul din promotorii noii tehnologii Wireless N, și toate produsele din gama Wireless N de la D-Link au certificare Wi-Fi, oferind clienților cel mai bun nivel de performanță wireless, fiabilitate, valoare pentru costul plătit și o garanție de 11 ani. Pe lângă acestea, absolut toate echipamentele, fie ele cu cabluri sau nu, vor îngloba din ce în ce mai multă inteligență și vor fi din ce în ce mai ușor de configurat.

Prin deschiderea în octombrie 2005 a reprezentanței din România, D-Link și-a consolidat poziția pe piața de profil românească. În prezent, D-Link este lider absolut de piață în domeniul wireless, atât în domeniul G, vechea tehnologie cu viteze de până la 54 Mb, cât și în noul standard 802.11n, dar și lider în segmentul retail, cu cele mai multe unități vândute și a încheiat parteneriate cu aproape toti marii retaileri: eMag, Diverta, Metro, Real, Cora, Domo etc.

Echipa oferă întreg suportul rețelei de parteneri. Cei 4 distribuitori, Asesoft Distribution, ElkoTech România, Lasting Systems și Scop Computers, și-au extins businessul în tot acest timp iar partenerii au câștigat încredere în brandul și produsele D-Link. Resellerii, integratorii, retailerii care au vândut produse D-Link în 2008 au ajuns la un număr de aproximativ 1.800 – 1.900.

D-Link Romania
8A Episcopul Radu St, S2, Bucharest
Phone: +40 21 210 2303
Fax: +40 21 212 2305
office@dlink.ro / ro-dlink@dlink.com
www.dlink.ro / www.dlink.eu
« Ultima modificare: 31 Mai 2012, 08:52:43 de către Cristi » Memorat
creation
"L2 WebSmart" Member

WWW Adresa de email
« Răspunde #1 : 25 Decembrie 2011, 18:18:31 »

Din pacate eu unul nu am interactionat cu cineva din echipa D-Link Romania pana nu m-am inscris aici pe forum. Personal nu pot decat sa va felicit ca asigurati suport tehnic aici pe forum pentru cei aflati in dificultate.
Memorat
D-Link Forum

Memorat
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!