12 Decembrie 2017, 12:32:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutăți:

Pagina principală   Ajutor Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Ajutor Subiect: dir 655 probleme wireless  (Citit de 3384 ori)
BMWURSUL20
Junior Member
*

Adresa de email
« : 02 Mai 2011, 18:02:48 »

Buna ziua,

Am primit cadou din America un router Dir 655 (versiunea: B1) NOU si o placa de retea wireless tot d-link DWA 552 acum aproximativ 2 luni si dupa ce le-am setat sa mearga cum trebuie am observat ca la 3-4 zile imi pica reteaua wireless lucru destul de enervant tinand seama cam cat costa si ce pretentii emite acest router. O alta chestie care nu stiu daca este de la router 100% cand intru in meniul routeru-lui la STATUS-WIRELESS-NUMBER OF WIRELESS CLIENTS
MAC Address                          IP Address                Mode          Rate             Signal(%)
00:18:e7:de:bb:a5                192.168.0.101               802.11n         130M               100

Eu stiu ca la sectiunea "RATE"" trebuie sa fie 150M nu 130M cat imi arata mie.
Vina este in primul caz 100% din cauza routerului pentru ca chiar daca mie imi pica reteaua wireless placa mea wireless de pe calculator gaseste toate celelalte retele wireless ale vecinilor numai a mea nu.

Va rog frumos daca se pooate sa ma ajutati si pe mine in aceste 2 cazuri, am salvat logul de la router in timpul cand cade reteaua wireless.
Ca info suplimentar setarile la reteaua wireless raman neschimbate tot ce trebuie ca sa reporenasca reteaua wireless este sa restartez routerul.
Va rog inca odata daca se poate sa ma ajute si pe mine cineva ori sa ma indrume daca se poate catreo adresa de helper de la DLINK Romania , am cautat sa le scriu si lor dar nu am gasit o adresa de e-mail de service sau ceva de genu.

Memorat
D-Link Forum

Memorat
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!